JEDNOSTKI POZYCJONUJĄCE

Podajniki mechaniczne i odśrodkowe

Stały rozwój w sektorze podajników wibracyjnych i w podawaniu elementów, o średniej i wysokiej wydajności, zmusza nas do ciągłego szukania nowych i niezbędnych rozwiązań w celu zaspokojenia potrzeb każdego klienta.

Do czego służy podajnik mechaniczny odśrodkowy?

Odśrodkowe podajniki mechaniczne mają taką samą funkcję jak podajniki wibracyjne, to znaczy służą transportowi, z określoną wydajnością, wypozycjonowanych i zorientowanych elementów, ale czerpią swoją siłę napędową z silnika elektrycznego, zazwyczaj trójfazowego, gdzie poprzez kombinację przekładni, reduktor przekazuje się siłę obrotową na określony element (płytę), którego zadaniem jest selekcja i orientacja elementów ułożonych na nim luzem i chaotycznie.

Zasada działania opiera się na napędzie płaskiego lub stożkowego dysku obrotowego. Elementy do podawania obracają się wraz z dyskiem i poprzez siłę odśrodkową, przemieszczają się na zewnątrz ku krawędzi dysku, gdzie umieszczone są odpowiednio dobrane dla każdego przypadku selektory, które pozwalają na dalsze przejście elementów, ale tylko tych z określoną pozycją i właściwie zorientowanych, gotowych na ich dalszy odbiór.

 

Modele podajników mechanicznych

Posiadamy kilka różnych modeli dostosowanych do wymaganej wydajności, ilości elementów do podania oraz ich kształtu: średnice pojemników mieszczą się w zakresie od 400 mm do 1200 mm, a prędkość przesuwu może wynosić od 25 do 60 m/min. Dzięki temu możemy uzyskać wysoką wydajność dla elementów lekkich i różnorakich, pozwalając w określonych przypadkach i wybranych kształtach geometrycznych, osiągnąć efektywność do 25 000 sztuk/godzinę.

Niezawodność pozycjonowania w podajnikach mechanicznych jest idealna dla dysków, zatyczek, wtyczek i każdego elementu, który nie jest dokładnie dopracowany.

GŁÓWNE CECHY PODAJNIKÓW ODŚRODKOWYCH

Najczęściej urządzenia te, czyli podajniki mechaniczne, stosowane są w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym oraz przy napełnianiu i zamykaniu wszelkiego typu opakowań i butelek, ponieważ, poszukując maksymalnej produkcji, a także w odpowiedzi na wymogi i potrzeby tego rynku nastąpił szeroki postęp technologiczny i wyjątkowy rozwój maszyn.

Jednakże należy wziąć pod uwagę, że wszystkie elementy podawane w ten sposób (przy użyciu podajnika mechanicznego), by były odpowiednio zorientowane, wchodzą w kontakt między sobą, co powoduje iż, metoda ta może mieć wady, zwłaszcza w przypadku elementów wymagających delikatnego traktowania lub takich, które są podatne na efekty ocierania i rysowania.

 

Charakterystyka podajników mechanicznych odśrodkowych

Z punktu widzenia charakterystyki, wydajności i innych cech nasze podajniki mechaniczne wyróżniają się:

  • Wydajnością produkcji na poziomie między 20.000 a 25.000 elementów na godzinę.
  • Produkujemy urządzenia ze stali nierdzewnej, aluminium oraz polietylenu (PE).
  • Wysoką elastycznością przy zmianie między referencjami.
  • Prostą obsługą, małą ilością zacięć.
  • Możliwość produkcji urządzeń zgodnie z kierunkiem zegara lub przeciwnym.
  • Napęd z napięciem 0,18 Kw, 230/380/425 VAC 50/60 Hz.
  • Reduktor z ogranicznikiem przeciążenia.
  • Potencjometr z doborem prędkości podawania.
  • Możliwość pracy w temperaturach między 5 a 50 stopni C.
  • Certyfikowane zgodnie z normatywą CE.

Zastosowanie mechanicznego podajnika odśrodkowego jest idealnym rozwiązaniem do elementów prostych i łatwych, gdzie głównym celem jest osiągnięcie wysokiej szybkości podawania. Może być wyposażony dodatkowo, by zaspokoić szczególne potrzeby użytkownika lub jest dostarczany bez akcesoriów. Pragnąc rozwijać się zgodnie z potrzebami naszych klientów, nasza firma łączy w podajniku mechanicznym dwie podstawowe zasady: prostotę użytkowania i praktyczną efektywność obsługi.

Podajniki mechaniczne
Odśrodkowe